10-lecie firmy Bionorica w Polsce


Firma Bionorica została założona w Niemczech w 1933 roku. W Polsce firma rozpoczęła działalność ponad 20 lat temu w modelu partner business, czyli korzystając z zewnętrznego przedstawicielstwa. Spółka Bionorica Polska została założona w 2008 roku.

W dniu 23 marca 2018 roku polski oddział firmy Bionorica świętował swoje 10-lecie. Z tej okazji została zorganizowana konferencja naukowa "Modern Phytotherapy. From Tradition to Evidence". Spotkanie odbyło się w Hotelu Intercontinental w Centrum Warszawy, wzięło w nim udział 250 osób.


Uroczystość rozpoczęła się od konferencji prasowej, w której uczestniczyło ponad 30 dziennikarzy. Byli oni żywo zainteresowani tematem Fitoinżynierii, o której mówił Prof. Dr. Michael A. Popp - Prezes Zarządu oraz CEO firmy. O tym, jak ważną rolę w terapii zapalenia zatok pełnią leki pochodzenia naturalnego opowiedział Prof. dr hab. med. Antoni Krzeski, kierownik Kliniki Otorynolaryngologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Docent Paweł Miotła z II Katedry i Kliniki Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie opowiedział o zastosowaniu leków roślinnych w terapii chorób urologicznych.

Po lunchu rozpoczęła się konferencję naukowa. Uczestnikami spotkania byli lekarze z całej polski oraz wybitni eksperci i prelegenci. Prof. Dr. Michael A. Popp opowiedział o fitoinżynierii, której firma Bionorica jest liderem i prekursorem. Następnie Prof. André Gessner - Dyrektor Instytutu Mikrobiologii i Higieny z Uniwersytetu w Ratyzbonie (Niemcy) - wygłosił wykład pt. "Porównanie wpływu na mikrobom: Fitoterapia a antybiotyki". Prof. Claus Bachert - Kierownik Kliniki Laryngologii, Szpital Uniwersytecki w Ghent (Belgia) opowiedział o wyzwaniu jakim jest "Ostre i przewlekłe zapalenie zatok przynosowych".


Po krótkiej przerwie, pozostając w temacie laryngologii, Prof. Antoni Krzeski wygłosił wykład pt.: "Spływanie wydzieliny po tylnej ścianie gardła. Przekleństwo laryngologa". Przedostatnim prelegentem był Docent Paweł Miotła, który mówił na temat problematyki wzrostu antybiotykoodporności w leczeniu zakażeń układu moczowego. Konferencję naukową zamknął wykład pt.:"Terapia nieantybiotykowa w niepowikłanym ZUM - quo vadis?" Prof. Kurta Nabera z Kliniki Urologii Szkoły Medycznej Uniwersytetu Technicznego w Monachium.