Aktualności


Złoty OTIS 10-lecia1

Koniec z nierzetelnym informowaniem i reklamowaniem suplementów diety? Wspólna inicjatywa UOKiK i PIS.

Reklama suplementów diety nie może przypisywać im właściwości leczniczych, czy sugerować, że są remedium na liczne dolegliwości - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Państwowa Inspekcja Sanitarna (PIS) działając w ramach sieci ochrony konsumentów wysłały listy do producentów i dystrybutorów suplementów diety.

Czytaj wiecej


Bionorica partnerem kampanii społecznej PATRZ, DOTYKAJ, DBAJ

 • Css Template Preview
 • Css Template Preview
 • Css Template Preview
 • Css Template Preview
 • Css Template Preview

Z końcem października w Warszawie odbyło się spotkanie edukacyjne dla mediów o zdrowiu i pięknie piersi, które zainaugurowało cykl bezpłatnych warsztatów w całej Polsce dostępnych dla wszystkich kobiet. Warsztaty mają za zadanie w praktycznym wymiarze poszerzyć wiedzę i zmotywować kobiety do samobadania piersi.

W roli głównej na spotkaniu prasowym wystąpili profesorowie: Zbigniew Lew-Starowicz, psychiatra, psychoterapeuta i seksuolog oraz Zbigniew Nowecki z Kliniki Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

Czytaj wiecej


eXtra nowoczesna terapia ostrego zapalenia zatok przynosowych już w Polsce!

Złoty OTIS 10-lecia1

Znasz Sinupret? Sprawdziłeś eXtra nowoczesną formę? Począwszy od marca 2015 polscy lekarze i pacjenci mają do dyspozycji nowy, innowacyjny lek do walki z ostrym zapaleniem zatok przynosowych. Sinupret® eXtract to nowa, bardziej skoncentrowana forma dobrze znanego Państwu leku Sinupret® o 4-krotnie większej ilości substancji roślinnych wykorzystanych w trakcie produkcji. Sinupret® eXtract to łatwiejsze dawkowanie w porównaniu do dotychczas znanego Sinupret®. To zupełnie nowa rejestracja z nowymi badaniami klinicznymi. Sinupret® eXtract to lek, a nie suplement diety!
Wskazaniem dla najnowszej postaci leku Sinupret® eXtract jest ostre zapalenie błony śluzowej nosa i zatok przynosowych u osób dorosłych. Obecnie w Polsce marka Sinupret® to 3 zarejestrowane formy: Sinupret tabletki nazywane także drażetkami - polecane na przewlekłe infekcje górnych dróg oddechowych u dorosłych i dzieci, krople doustne - zalecane dzieciom w wieku szkolnym oraz nowa postać Sinupret® eXtract wskazana do stosowania u dorosłych od pierwszych dni infekcji zatok przynosowych.

Więcej informacji na temat nowego leku Sinupret® eXtract oraz na stronie www.sinupret.pl


Jeśli nie HTZ, to co? Klimadynon® - nowy lek na menopauzę

 • Css Template Preview
 • Css Template Preview
 • Css Template Preview
 • Css Template Preview
 • Css Template Preview
 • Css Template Preview

W dniu 16 kwietnia 2015 roku w restauracji Villa Foksal w Warszawie odbyły się warsztaty edukacyjne dla dziennikarzy poświęcone naturalnym metodom łagodzenia objawów menopauzy. Gościem specjalnym wydarzenia był prof. dr hab. Tomasz Paszkowski, kierownik III Katedry i Kliniki Ginekologii UM w Lublinie, Członek Honorowego Polskiego Towarzystwa Menopauzy i Andropauzy. Profesor poprowadził wykład na temat trendów w leczeniu objawów menopauzy oraz metod terapii alternatywnych dla Hormonalnej Terapii Zastępczej.

Podczas spotkania zaprezentowany został nowy lek w portfolio ginekologicznym Bionorica: Klimadynon®. Klimadynon® jest niehormonalnym lekiem zawierającym wyciąg z Cimicifuga racemosa (Pluskwicy groniastej). Redukuje uciążliwe objawy menopauzy, takie jak uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się, zmienne nastroje. Wykazuje równocześnie wysokie bezpieczeństwo, nie wpływając na tkanki piersi i endometrium. Stanowi skuteczną alternatywę dla Hormonalnej Terapii Zastępczej. Więcej informacji o nowym leku tutaj.


Polski naukowiec zdobył nagrodę 50 000 euro na badanie leków pochodzenia naturalnego.

27 lipca 2014 Bionorica SE, będąca światowym liderem w produkcji leków pochodzenia naturalnego, przyznała łącznie 1 milion euro dla dwudziestu naukowców z całego świata za ich znakomite projekty badawcze.

"Myślę, że ta nagroda to wspaniała idea, ponieważ wspiera młodych naukowców w rozpoczęciu własnych projektów i przekształcaniu swoich pomysłów badawczych w rzeczywistość"- powiedział dr Mirosław Szczepański z Uniwersytetu Medycznego w Warszawie.

Czytaj wiecej


Bionorica przeznaczyła 1 milion euro na badania naukowe

23 lipca 2014 Bionorica poinformowała, że już w najbliższą niedzielę 27 lipca przyznane zostaną nagrody o łącznej wartości 1 miliona euro za badania naukowe w dziedzinie roślin leczniczych. 20 nagród, każda w wysokości 50000 euro, dla naukowców z całego świata zostanie przyznanych w ramach Global Research Initiative (GRI). Wśród nagrodzonych znalazł się polski naukowiec.

Czytaj wiecej


Bardzo ważna informacja dla farmaceutów

22 stycznia 2014 roku Sąd Apelacyjny VI Wydział Cywilny w Warszawie (Sygn. Akt: VI ACa 774/13) wydał wyrok w sprawie z powództwa Bionorica SE przeciwko Novascon Pharmaceuticals Sp. z o.o., w którym nakazał Novascon Pharmaceuticals Sp. z o.o. publiczne przeproszenie w mediach Bionorica SE za naruszenie jej praw.
Przeprosiny ukazały się w Gazecie Farmaceutycznej nr 2 (luty) 2014 oraz Manager Apteki nr 1 (71) luty 2014.Zobacz treść przeprosin
Sprawa ta jest kontynuacją sprawy, która w roku 2013 zakończyła się wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie, XX Wydział Gospodarczy (Sygn. akt: XX GC 681/11), zakazującym spółce Novascon Pharmaceuticals Sp. z o.o. reklamowania suplementów diety Sinulan Forte i Pneumolan poprzez porównywanie ich do produktu leczniczego Sinupret oraz poprzez sugerowanie, że są to produkty lecznicze.
Manager Apteki
Gazeta Farmaceutyczna


Najnowsze doniesienia na temat leczenia bolesności piersi.

 • Css Template Preview
 • Css Template Preview
 • Css Template Preview

24 kwietnia 2013 roku w Warszawie odbyło się spotkanie z dziennikarzami dotyczące preparatu Mastodynon® pod tytułem „Najnowsze doniesienia na temat możliwości leczenia bolesności piersi.” Gościem specjalnym spotkania była pani Prof. Ewa Nowak–Markwitz z Kliniki Onkologii Ginekologicznej, z Poznania. Temat wykładu dotyczył profilaktyki chorób piersi – od samobadania do mammografii. Odbyły się także warsztaty samobadania piersi prowadzone przez Panią Dr hab. Beatę Piętę z Zakładu Praktycznej Nauki Położnictwa, Katedry Zdrowia Matki i Dziecka z UM w Poznaniu.


Nagroda Zaufania „Złoty OTIS 10-lecia” dla Sinupretu!

Złoty OTIS 10-lecia1

W 15 rocznicę swej obecności na polskim rynku farmaceutycznym, lek Sinupret został laureatem jubileuszowej Nagrody Zaufania „Złoty OTIS 10-lecia”.

„Złoty OTIS” to najważniejsza nagroda konsumencka polskiego rynku farmaceutycznego i jednocześnie ruch środowiskowy inicjujący polskie oraz międzynarodowe akcje społeczne promujące zdrowie. W tym roku przyznawano wyjątkowy tytuł „Złoty OTIS 10-lecia”, o który starały się produkty nominowane w latach 2003-2012. Zdobycie tego tytułu przez Sinupret dowodzi ogromnego zaufania jakim lek ten cieszy się wśród Polaków oraz potwierdza rosnący trend poszukiwania przez konsumentów produktów leczniczych pochodzenia naturalnego o udokumentowanej skuteczności. To kolejny już tytuł dla Sinupretu, który w 2011 został uhonorowany „Złotym OTIS-em” w kategorii preparaty na zapalenie zatok.


Konferencja prasowa oraz jubileuszowy kongres dla farmaceutów z okazji 15-lecia obecności leku Sinupret na polskim rynku.

 • Css Template Preview
 • Css Template Preview
 • Css Template Preview
 • Css Template Preview
 • Css Template Preview
 • Css Template Preview
 • Css Template Preview
 • Css Template Preview

15 lat minęło od wprowadzenia leku Sinupret na polski rynek, a szanowny jubilat ma się bardzo dobrze. Potwierdzeniem tego faktu, była specjalna konferencja prasowa połączona z kongresem naukowym dedykowanym farmaceutom, która odbyła się 23 stycznia 2013 roku. Naukowy charakter tego wydarzenia potwierdza współpraca z warszawskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego (PTFarm) oraz przyznanie punktów edukacyjnych dla farmaceutów za udział w kongresie.

Czytaj wiecej


Stanowisko Zespołu Ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w sprawie zastosowania leku Mastodynon w ginekologii

14 grudnia 2012 roku zebrał się zespół ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego który uznał, za wskazane stosowanie leku Mastodynon w leczeniu mastalgii (ból piersi), mastodynii (ból i obrzęk), zespołu napięcia przedmiesiączkowego zaburzeń równowagi emocjonalnej w PMS oraz PMDD (Premenstrual Dysphoric Disorder ). W gronie ekspertów pozytywnie oceniających działanie leku Mastodynon znaleźli się: Prof. Agata Karowicz- Bilińska z Łodzi, Prof. Witold Kędzia z Poznania, Prof. Jan Kotarski z Lublina, Prof. Ewa Nowak – Markwitz z Poznania, Prof. Przemysław Oszukowski z Łodzi, Prof. Ryszard Poręba z Tych, Prof. Marek Spaczyński z Poznania i Prof. Stanisław Radowicki z Warszawy. Stanowisko Zespołu Ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w sprawie zastosowania leku Mastodynon w ginekologii zostało opublikowane w lutowym numerze Ginekologii Polskiej.


Nominacja do ZŁOTEGO OTIS-a 10-LECIA

Złoty OTIS 10-lecia1

Sinupret® to wyjątkowy lek, czego dowodem jest kolejna nominacja do Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”. Obecne wyróżnienie jest wyjątkowe, ponieważ jest to nominacja do nagrody 10-lecia. W przypadku „Złotego OTIS-a 10-lecia” nominowani mogli być wyłącznie laureaci tej Nagrody z poprzednich lat. Nominacja do Nagrody 10-lecia jest kolejnym potwierdzeniem olbrzymiego zaufania, jakim cieszy się Sinupret® wśród polskich pacjentów. Sinupret® zwyciężył już wcześniej w kategorii preparaty na zapalenie zatok, miało to miejsce w 2011 roku. „Złoty OTIS” to najważniejsza nagroda konsumencka polskiego rynku farmaceutycznego, dlatego tym bardziej cieszy obecna nominacja.


Śpisz? Jasne, że śpię – śniadanie prasowe z dziennikarzami.

 • Css Template Preview
 • Css Template Preview
 • Css Template Preview
 • Css Template Preview

22 listopada w Warszawie odbyło się śniadanie prasowe „Lunapret”. Tematem spotkania była „Skuteczna fitoterapia zaburzeń snu”, a w roli eksperta wystąpił dr n. farm. Marek Malinowski. Licznie zgromadzeni dziennikarze mogli dowiedzieć się od eksperta, jak znaczącym problem cywilizacyjnym jest bezsenność, jak jej zapobiegać i jak sobie z nią radzić, kiedy niespodziewanie pojawi w naszym życiu. Jednym z zagadnień, które poruszono podczas spotkania była rosnąca popularność fitoterapii w leczenia krótkotrwałych zaburzeń snu.


Co z tym bólem (piersi)? – spotkanie prasowe z dziennikarzami.

 • Css Template Preview
 • Css Template Preview
 • Css Template Preview
 • Css Template Preview
 • Css Template Preview

10 października w Warszawie odbyło się spotkanie z dziennikarzami dotyczące preparatu Mastodynon pod tytułem „Co z tym bólem (piersi)?”. Gościem specjalnym spotkania była pani Prof. dr hab. n. med. Wiesława Bednarek z I KATEDRY KLINIKI GINEKOLOGII ONKOLOGICZNEJ UM w Lublinie. Temat wykładu dotyczył mastalgii cyklicznej, czyli bolesności piersi.

Czytaj wiecej


„AKCJA PIERwSI W MIEŚCIE”

 • Css Template Preview
 • Css Template Preview
 • Css Template Preview

08 września 2012 o godzinie 12:00 w Warszawie odbył się Marsz „PIERWSI W MIEŚCIE” pod hasłem „Żyj pełną piersią” oraz akcje profilaktyczne organizowane przez stowarzyszenie „Amazonki” Warszawa-Centrum i wspierane przez firmę Bionorica Polska.

Czytaj wiecej


Akademia snu Lunapret

 • Css Template Preview
 • Css Template Preview
 • Css Template Preview
 • Css Template Preview
 • Css Template Preview

W dniu 29 czerwca Bionorica Polska zorganizowała warsztaty prasowe pt.: "Akademia snu Lunapret® - zaburzenia snu w różnych etapach życia". Zaproszonym ekspertem był dr n. med. Michał Skalski - pracownik Katedry i Kliniki Psychiatrycznej WUM, Poradnia zaburzeń snu.

Czytaj wiecej


Złoty Otis 2011

Złoty OTIS 2011

14 kwietnia 2011 r., podczas uroczystej gali w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II w Warszawie, Kapituła Nagrody Zaufania wręczyła statuetki "Złoty OTIS 2011" laureatom ósmej edycji plebiscytu. Uroczystość połączono z ogłoszeniem społecznej akcji profilaktycznej "Nie mam HCV!".

Jak co roku, konsumenci wytypowali najlepsze ich zdaniem produkty dostępne w aptekach bez recepty. Przedstawiciele firm farmaceutycznych, których wyroby otrzymały największą liczbę głosów w kategoriach terapeutycznych, odebrali z rąk Kapituły statuetki "Złoty OTIS 2011".

Lek Sinupret® został nagrodzony w kategorii grypa i przeziębienie.

Sinupret 2011