Aktualności


Złoty OTIS 10-lecia1

10-lecie firmy Bionorica w Polsce

Firma Bionorica została założona w Niemczech w 1933 roku. W Polsce firma rozpoczęła działalność ponad 20 lat temu w modelu partner business, czyli korzystając z zewnętrznego przedstawicielstwa. Spółka Bionorica Polska została założona w 2008 roku.

W dniu 23 marca 2018 roku polski oddział firmy Bionorica świętował swoje 10-lecie. Z tej okazji została zorganizowana konferencja naukowa "Modern Phytotherapy. From Tradition to Evidence". Spotkanie odbyło się w Hotelu Intercontinental w Centrum Warszawy, wzięło w nim udział 250 osób.

Czytaj wiecej


Złoty OTIS 10-lecia1

Koniec z nierzetelnym informowaniem i reklamowaniem suplementów diety? Wspólna inicjatywa UOKiK i PIS.

Reklama suplementów diety nie może przypisywać im właściwości leczniczych, czy sugerować, że są remedium na liczne dolegliwości - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Państwowa Inspekcja Sanitarna (PIS) działając w ramach sieci ochrony konsumentów wysłały listy do producentów i dystrybutorów suplementów diety.

Czytaj wiecej


Bionorica partnerem kampanii społecznej PATRZ, DOTYKAJ, DBAJ

Css Template Preview
Css Template Preview
Css Template Preview
Css Template Preview
Css Template Preview

Z końcem października w Warszawie odbyło się spotkanie edukacyjne dla mediów o zdrowiu i pięknie piersi, które zainaugurowało cykl bezpłatnych warsztatów w całej Polsce dostępnych dla wszystkich kobiet. Warsztaty mają za zadanie w praktycznym wymiarze poszerzyć wiedzę i zmotywować kobiety do samobadania piersi.

W roli głównej na spotkaniu prasowym wystąpili profesorowie: Zbigniew Lew-Starowicz, psychiatra, psychoterapeuta i seksuolog oraz Zbigniew Nowecki z Kliniki Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.
Czytaj wiecej


eXtra nowoczesna terapia ostrego zapalenia zatok przynosowych już w Polsce!

Złoty OTIS 10-lecia1

Znasz Sinupret? Sprawdziłeś eXtra nowoczesną formę? Począwszy od marca 2015 polscy lekarze i pacjenci mają do dyspozycji nowy, innowacyjny lek do walki z ostrym zapaleniem zatok przynosowych. Sinupret® eXtract to nowa, bardziej skoncentrowana forma dobrze znanego Państwu leku Sinupret® o 4-krotnie większej ilości substancji roślinnych wykorzystanych w trakcie produkcji. Sinupret® eXtract to łatwiejsze dawkowanie w porównaniu do dotychczas znanego Sinupret®. To zupełnie nowa rejestracja z nowymi badaniami klinicznymi. Sinupret® eXtract to lek, a nie suplement diety!
Wskazaniem dla najnowszej postaci leku Sinupret® eXtract jest ostre zapalenie błony śluzowej nosa i zatok przynosowych u osób dorosłych. Obecnie w Polsce marka Sinupret® to 3 zarejestrowane formy: Sinupret tabletki nazywane także drażetkami - polecane na przewlekłe infekcje górnych dróg oddechowych u dorosłych i dzieci, krople doustne - zalecane dzieciom w wieku szkolnym oraz nowa postać Sinupret® eXtract wskazana do stosowania u dorosłych od pierwszych dni infekcji zatok przynosowych.

Więcej informacji na temat nowego leku Sinupret® eXtract oraz na stronie www.sinupret.pl


Jeśli nie HTZ, to co? Klimadynon® - nowy lek na menopauzę

Css Template Preview
Css Template Preview
Css Template Preview
Css Template Preview
Css Template Preview
Css Template Preview

W dniu 16 kwietnia 2015 roku w restauracji Villa Foksal w Warszawie odbyły się warsztaty edukacyjne dla dziennikarzy poświęcone naturalnym metodom łagodzenia objawów menopauzy. Gościem specjalnym wydarzenia był prof. dr hab. Tomasz Paszkowski, kierownik III Katedry i Kliniki Ginekologii UM w Lublinie, Członek Honorowego Polskiego Towarzystwa Menopauzy i Andropauzy. Profesor poprowadził wykład na temat trendów w leczeniu objawów menopauzy oraz metod terapii alternatywnych dla Hormonalnej Terapii Zastępczej.

Podczas spotkania zaprezentowany został nowy lek w portfolio ginekologicznym Bionorica: Klimadynon®. Klimadynon® jest niehormonalnym lekiem zawierającym wyciąg z Cimicifuga racemosa (Pluskwicy groniastej). Redukuje uciążliwe objawy menopauzy, takie jak uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się, zmienne nastroje. Wykazuje równocześnie wysokie bezpieczeństwo, nie wpływając na tkanki piersi i endometrium. Stanowi skuteczną alternatywę dla Hormonalnej Terapii Zastępczej. Więcej informacji o nowym leku tutaj.


Polski naukowiec zdobył nagrodę 50 000 euro na badanie leków pochodzenia naturalnego.

27 lipca 2014 Bionorica SE, będąca światowym liderem w produkcji leków pochodzenia naturalnego, przyznała łącznie 1 milion euro dla dwudziestu naukowców z całego świata za ich znakomite projekty badawcze.

"Myślę, że ta nagroda to wspaniała idea, ponieważ wspiera młodych naukowców w rozpoczęciu własnych projektów i przekształcaniu swoich pomysłów badawczych w rzeczywistość"- powiedział dr Mirosław Szczepański z Uniwersytetu Medycznego w Warszawie.

Czytaj wiecej


Bionorica przeznaczyła 1 milion euro na badania naukowe

23 lipca 2014 Bionorica poinformowała, że już w najbliższą niedzielę 27 lipca przyznane zostaną nagrody o łącznej wartości 1 miliona euro za badania naukowe w dziedzinie roślin leczniczych. 20 nagród, każda w wysokości 50000 euro, dla naukowców z całego świata zostanie przyznanych w ramach Global Research Initiative (GRI). Wśród nagrodzonych znalazł się polski naukowiec.

Czytaj wiecej


Bardzo ważna informacja dla farmaceutów

22 stycznia 2014 roku Sąd Apelacyjny VI Wydział Cywilny w Warszawie (Sygn. Akt: VI ACa 774/13) wydał wyrok w sprawie z powództwa Bionorica SE przeciwko Novascon Pharmaceuticals Sp. z o.o., w którym nakazał Novascon Pharmaceuticals Sp. z o.o. publiczne przeproszenie w mediach Bionorica SE za naruszenie jej praw.
Przeprosiny ukazały się w Gazecie Farmaceutycznej nr 2 (luty) 2014 oraz Manager Apteki nr 1 (71) luty 2014.Zobacz treść przeprosin
Sprawa ta jest kontynuacją sprawy, która w roku 2013 zakończyła się wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie, XX Wydział Gospodarczy (Sygn. akt: XX GC 681/11), zakazującym spółce Novascon Pharmaceuticals Sp. z o.o. reklamowania suplementów diety Sinulan Forte i Pneumolan poprzez porównywanie ich do produktu leczniczego Sinupret oraz poprzez sugerowanie, że są to produkty lecznicze.
Manager Apteki
Gazeta Farmaceutyczna


Najnowsze doniesienia na temat leczenia bolesności piersi.

Css Template Preview
Css Template Preview
Css Template Preview

24 kwietnia 2013 roku w Warszawie odbyło się spotkanie z dziennikarzami dotyczące preparatu Mastodynon® pod tytułem „Najnowsze doniesienia na temat możliwości leczenia bolesności piersi.” Gościem specjalnym spotkania była pani Prof. Ewa Nowak–Markwitz z Kliniki Onkologii Ginekologicznej, z Poznania. Temat wykładu dotyczył profilaktyki chorób piersi – od samobadania do mammografii. Odbyły się także warsztaty samobadania piersi prowadzone przez Panią Dr hab. Beatę Piętę z Zakładu Praktycznej Nauki Położnictwa, Katedry Zdrowia Matki i Dziecka z UM w Poznaniu.


Nagroda Zaufania „Złoty OTIS 10-lecia” dla Sinupretu!

Złoty OTIS 10-lecia1

W 15 rocznicę swej obecności na polskim rynku farmaceutycznym, lek Sinupret został laureatem jubileuszowej Nagrody Zaufania „Złoty OTIS 10-lecia”.

„Złoty OTIS” to najważniejsza nagroda konsumencka polskiego rynku farmaceutycznego i jednocześnie ruch środowiskowy inicjujący polskie oraz międzynarodowe akcje społeczne promujące zdrowie. W tym roku przyznawano wyjątkowy tytuł „Złoty OTIS 10-lecia”, o który starały się produkty nominowane w latach 2003-2012. Zdobycie tego tytułu przez Sinupret dowodzi ogromnego zaufania jakim lek ten cieszy się wśród Polaków oraz potwierdza rosnący trend poszukiwania przez konsumentów produktów leczniczych pochodzenia naturalnego o udokumentowanej skuteczności. To kolejny już tytuł dla Sinupretu, który w 2011 został uhonorowany „Złotym OTIS-em” w kategorii preparaty na zapalenie zatok.


Konferencja prasowa oraz jubileuszowy kongres dla farmaceutów z okazji 15-lecia obecności leku Sinupret na polskim rynku.

Css Template Preview
Css Template Preview
Css Template Preview
Css Template Preview
Css Template Preview
Css Template Preview
Css Template Preview
Css Template Preview

15 lat minęło od wprowadzenia leku Sinupret na polski rynek, a szanowny jubilat ma się bardzo dobrze. Potwierdzeniem tego faktu, była specjalna konferencja prasowa połączona z kongresem naukowym dedykowanym farmaceutom, która odbyła się 23 stycznia 2013 roku. Naukowy charakter tego wydarzenia potwierdza współpraca z warszawskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego (PTFarm) oraz przyznanie punktów edukacyjnych dla farmaceutów za udział w kongresie.

Czytaj wiecej


Stanowisko Zespołu Ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w sprawie zastosowania leku Mastodynon w ginekologii

14 grudnia 2012 roku zebrał się zespół ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego który uznał, za wskazane stosowanie leku Mastodynon w leczeniu mastalgii (ból piersi), mastodynii (ból i obrzęk), zespołu napięcia przedmiesiączkowego zaburzeń równowagi emocjonalnej w PMS oraz PMDD (Premenstrual Dysphoric Disorder ). W gronie ekspertów pozytywnie oceniających działanie leku Mastodynon znaleźli się: Prof. Agata Karowicz- Bilińska z Łodzi, Prof. Witold Kędzia z Poznania, Prof. Jan Kotarski z Lublina, Prof. Ewa Nowak – Markwitz z Poznania, Prof. Przemysław Oszukowski z Łodzi, Prof. Ryszard Poręba z Tych, Prof. Marek Spaczyński z Poznania i Prof. Stanisław Radowicki z Warszawy. Stanowisko Zespołu Ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w sprawie zastosowania leku Mastodynon w ginekologii zostało opublikowane w lutowym numerze Ginekologii Polskiej.


Nominacja do ZŁOTEGO OTIS-a 10-LECIA

Złoty OTIS 10-lecia1

Sinupret® to wyjątkowy lek, czego dowodem jest kolejna nominacja do Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”. Obecne wyróżnienie jest wyjątkowe, ponieważ jest to nominacja do nagrody 10-lecia. W przypadku „Złotego OTIS-a 10-lecia” nominowani mogli być wyłącznie laureaci tej Nagrody z poprzednich lat. Nominacja do Nagrody 10-lecia jest kolejnym potwierdzeniem olbrzymiego zaufania, jakim cieszy się Sinupret® wśród polskich pacjentów. Sinupret® zwyciężył już wcześniej w kategorii preparaty na zapalenie zatok, miało to miejsce w 2011 roku. „Złoty OTIS” to najważniejsza nagroda konsumencka polskiego rynku farmaceutycznego, dlatego tym bardziej cieszy obecna nominacja.


Śpisz? Jasne, że śpię – śniadanie prasowe z dziennikarzami.

Css Template Preview
Css Template Preview
Css Template Preview
Css Template Preview

22 listopada w Warszawie odbyło się śniadanie prasowe „Lunapret”. Tematem spotkania była „Skuteczna fitoterapia zaburzeń snu”, a w roli eksperta wystąpił dr n. farm. Marek Malinowski. Licznie zgromadzeni dziennikarze mogli dowiedzieć się od eksperta, jak znaczącym problem cywilizacyjnym jest bezsenność, jak jej zapobiegać i jak sobie z nią radzić, kiedy niespodziewanie pojawi w naszym życiu. Jednym z zagadnień, które poruszono podczas spotkania była rosnąca popularność fitoterapii w leczenia krótkotrwałych zaburzeń snu.


Co z tym bólem (piersi)? – spotkanie prasowe z dziennikarzami.

Css Template Preview
Css Template Preview
Css Template Preview
Css Template Preview
Css Template Preview

10 października w Warszawie odbyło się spotkanie z dziennikarzami dotyczące preparatu Mastodynon pod tytułem „Co z tym bólem (piersi)?”. Gościem specjalnym spotkania była pani Prof. dr hab. n. med. Wiesława Bednarek z I KATEDRY KLINIKI GINEKOLOGII ONKOLOGICZNEJ UM w Lublinie. Temat wykładu dotyczył mastalgii cyklicznej, czyli bolesności piersi.

Czytaj wiecej


AKCJA PIERwSI W MIEŚCIE

Css Template Preview
Css Template Preview
Css Template Preview

08 września 2012 o godzinie 12:00 w Warszawie odbył się Marsz PIERWSI W MIEŚCIE pod hasłem Żyj pełną piersią oraz akcje profilaktyczne organizowane przez stowarzyszenie Amazonki Warszawa-Centrum i wspierane przez firmę Bionorica Polska.

Czytaj wiecej


Akademia snu Lunapret

Css Template Preview
Css Template Preview
Css Template Preview
Css Template Preview
Css Template Preview

W dniu 29 czerwca Bionorica Polska zorganizowała warsztaty prasowe pt.: "Akademia snu Lunapret® - zaburzenia snu w różnych etapach życia". Zaproszonym ekspertem był dr n. med. Michał Skalski - pracownik Katedry i Kliniki Psychiatrycznej WUM, Poradnia zaburzeń snu.

Czytaj wiecej


Złoty Otis 2011

Złoty OTIS 2011

14 kwietnia 2011 r., podczas uroczystej gali w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II w Warszawie, Kapituła Nagrody Zaufania wręczyła statuetki "Złoty OTIS 2011" laureatom ósmej edycji plebiscytu. Uroczystość połączono z ogłoszeniem społecznej akcji profilaktycznej "Nie mam HCV!".

Jak co roku, konsumenci wytypowali najlepsze ich zdaniem produkty dostępne w aptekach bez recepty. Przedstawiciele firm farmaceutycznych, których wyroby otrzymały największą liczbę głosów w kategoriach terapeutycznych, odebrali z rąk Kapituły statuetki "Złoty OTIS 2011".

Lek Sinupret® został nagrodzony w kategorii grypa i przeziębienie.

Sinupret 2011