Bionorica partnerem kampanii społecznej PATRZ, DOTYKAJ, DBAJ


Z końcem października w Warszawie odbyło się spotkanie edukacyjne dla mediów o zdrowiu i pięknie piersi, które zainaugurowało cykl bezpłatnych warsztatów w całej Polsce dostępnych dla wszystkich kobiet. Warsztaty mają za zadanie w praktycznym wymiarze poszerzyć wiedzę i zmotywować kobiety do samobadania piersi.

W roli głównej na spotkaniu prasowym wystąpili profesorowie: Zbigniew Lew-Starowicz, psychiatra, psychoterapeuta i seksuolog oraz Zbigniew Nowecki z Kliniki Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Program wzbogacił udział brafitterki, nie zabrakło wątków z zakresu kultury i sztuki dzięki ciekawemu wykładowi Janusza Noniewicza, kierownika katedry mody warszawskiej ASP. Instruktaż z zakresu samobadania piersi na specjalnym fantomie przeprowadziła Małgorzata Rejent - pielęgniarka, koordynatorka opieki onkologicznej z Kliniki Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Centrum Onkologii w Warszawie. Spotkanie poprowadziła znana dziennikarka Karolina Szostak.


W trakcie konferencji zaprezentowano również film promujący kampanię społeczną "Patrz, Dotykaj, Dbaj" dostępny online.

Zapisy na otwarte warsztaty trwają. Teraz wszystkie Polki mają szansę dowiedzieć się, jak samodzielnie badać piersi oraz w jaki sposób dobrać odpowiednią bieliznę.
Pierwsze spotkanie warsztatowe odbędzie się 19 listopada w salonie Boutique Bielizny w Warszawie.
Więcej informacji na fb projektu.Zapraszamy także na stronę www.leczbolpiersi.pl z praktycznymi wskazówkami jak dbać o zdrowie piersi oraz jak wykonywać samobadanie.