15 lecie Sinupret

Konferencja prasowa oraz jubileuszowy kongres dla farmaceutów z okazji 15-lecia obecności leku Sinupret na polskim rynku.


  • Css Template Preview
  • Css Template Preview
  • Css Template Preview
  • Css Template Preview
  • Css Template Preview
  • Css Template Preview
  • Css Template Preview
  • Css Template Preview

15 lat minęło od wprowadzenia leku Sinupret na polski rynek, a szanowny jubilat ma się bardzo dobrze. Potwierdzeniem tego faktu, była specjalna konferencja prasowa połączona z kongresem naukowym dedykowanym farmaceutom, która odbyła się 23 stycznia 2013 roku. Naukowy charakter tego wydarzenia potwierdza współpraca z warszawskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego (PTFarm) oraz przyznanie punktów edukacyjnych dla farmaceutów za udział w kongresie.

Uroczystości odbyły się w hotelu Marriott w Warszawie pod hasłem „15 lat obecności leku Sinupret w Polsce – badania naukowe i doświadczenia kliniczne”. Patronat medialny nad uroczystością objęły dwa wiodące tytuły na rynku prasy skierowanej do lekarzy i farmaceutów: Puls Farmacji oraz Puls Medycyny, a spotkanie prowadził znany konferansjer pan Paweł Oksanowicz.

Obchody otworzyła Prezes warszawskiego oddziału PTFarm, prof. Bożenna Gutkowska. Następnie głos zabrał właściciel firmy Bionorica SE, prof. Michael Popp. Wszystkich gości przywitał również Prezes Bionorica Polska – dr Cezary Paluch.

W tak ważnym dniu, tak cenionego w Polsce leku, nie mogło zabraknąć farmaceutów, którzy stawili się w bardzo licznej, 300 osobowej grupie. To z myślą o nich przygotowany został kongres naukowy, aby jeszcze bardziej przybliżyć im badania naukowe oraz aktualne wytyczne dotyczące leczenia zapalenia zatok przynosowych.

Serię wykładów zainaugurował prof. Popp, który również z wykształcenia jest farmaceutą. Początek wykładu to podróż do przeszłości, podsumowanie 80 – letniej historii firmy Bionorica, ale to także wizja przyszłości w oparci o filozofię phytoneering, czyli produkcję leków pochodzenia naturalnego o udokumentowanej skuteczności klinicznej, czego sztandarowym przykładem jest lek Sinupret.

Kongres uświetnił swoim wykładem prof. Dariusz Jurkiewicz z Kliniki Otolaryngologii Wojskowego Instytutu Medycznego oraz doktor nauk farmaceutycznych Marek Malinowski, dzięki czemu każdy ze słuchaczy mógł spojrzeć na problem rozpoznania i leczenia zapalenia zatok przynosowych zarówno od strony lekarza, otolaryngologa, jak i z punktu widzenia farmaceuty. Prof. Dariusz Jurkiewicz skoncentrował się na roli farmaceuty w rozpoznaniu i leczeniu zapalenia zatok bazując na swoim ogromnym doświadczeniu w tym obszarze, natomiast dr n. farm. Marek Malinowski przedstawił leczenie zakażeń górnych dróg oddechowych w oparciu o fitoterapię.

Leki firmy Bionorica od lat zyskują coraz większe uznanie. Obecnie wiele osób na świecie szuka skutecznych leków pochodzenia roślinnego. Jest to skutek trendu aby powrócić do natury, do ekologicznych upraw.

Kongres naukowy był jednym z elementów uroczystości, drugim była konferencja prasowa dla dziennikarzy. Mało który lek, może pochwalić się tak długą obecnością na rynku, a co jeszcze ważniejsze tak dobrą opinią zarówno lekarzy i farmaceutów, jak i samych pacjentów. Stąd tak duże zainteresowanie tym wydarzeniem dziennikarzy i blisko 40 – osobowa reprezentacja w hotelu Marriott.

Nie ma urodzin bez jubileuszowego tortu! Pyszny tort, oczywiście w kształcie opakowania leku Sinupret został podzielony wspólnie przez właściciela, prof. Michaela Popp’a, prezesa Cezarego Palucha oraz prof. Dariusza Jurkiewicza. Wyjątkowy charakter uroczystości podkreślił kwartet smyczkowy prezentując standardy muzyki poważnej i rozrywkowej w aranżacji na instrumenty smyczkowe.